Ata-2 2010 Genel Kurulu yapıldı

Ata-2 2010 Genel Kurulu yapıldı

Tarih 08 Haziran 2010, 14:20 YazdırBu haberi yazdır

6 Haziran 2010 İstanbul'un en güzel toplantı salonlarından birinde yani Sophia Çengelköy de ATA-2 nin Genel Kurulu yapıldı.

6 Haziran 2010 İstanbul’un en güzel toplantı salonlarından birinde yani Sophia Çengelköy’de ATA-2’nin Genel Kurulu yapıldı.

Yıllık olağan genel kurul 2753 ortaktan 827’sinin katılımı ile öğle saatlerinde Mehmet ÖNCÜ’nün açılış konuşması ile başladı. Nuri CANKUR’un Başkanlığındaki Divan Kurulu seçildi ve kongre tutanaklarını imzalama yetkisi aldı. Yönetim Kurulu 2009 Faaliyet Raporunu Yalçın SOYSEVİNÇ, Denetim Raporunu Halis AYGÜL okudular. Mali tabloları Başkan Mehmet ÖNCÜ okudu.
Okunan raporlar sonrası gündem üzerine söz alanlar görüşlerini dile getirdiler. Ardından Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu ayrı ayrı ibra oldular.
Telekom tarafından yapılacak hızlı internet altyapı çalışması oy çokluğu ile reddedildi. DASK Sigortasının ortakların kendileri tarafından takip edilmesi kararı alındı. 2009-2010 tahmini bütçesi okundu, çeşitli görüşler dile getirildi. Ardından Yönetim Kurulu adına Yalçın SOYSEVİNÇ gerekçeli olarak bütçe hakkında bilgi vermesinin ardından bütçe oy çokluğu ile kabul edildi. İşyerlerinden iki misli aidat alınması, Emlak Vergilerinin de Üsküdar Belediyesine ayrıca ödenmesine ve aylık gecikme faizinin %5 olarak belirlenmesine karar verildi.
Yeni Yönetim Kurulu’na Mehmet ÖNCÜ, Ali KENANOĞLU, Yalçın SOYSEVİNÇ, Emine Serpil ÖZTÜRK ve Nuri CANKUR, Denetleme Kuruluna ise Gül COŞKUN, Türkan ACAR ve Kıymet YENİLEYEN oybirliği ile seçildiler.
Kapanış konuşmasını ise Mehmet ÖNCÜ yaparak bazı şahısların yalana, iftiraya başvurarak yapılan muhalefeti yönetime değil esasen Kooperatife zarar verdiğini hatırlatarak,  Genel Kurul’un gösterdiği güvenden dolayı teşekkür etti.
Bu haber 1539 defa okunmuştur.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
DİĞER HABERLER