İstanbul 1.Bölge milletvekili adayları 2018 (AK Parti CHP, MHP, HDP, İYİ Parti)

İstanbul 1.Bölge milletvekili adayları 2018 (AK Parti CHP, MHP, HDP, İYİ Parti)

Tarih 30 Mayıs 2018, 16:33 YazdırBu haberi yazdır

İlk kez hem milletvekili hem de Cumhurbaşkanlığı seçiminin yapılacağı 24 Haziran seçimleri için partiler milletvekili adaylarını belirlediler.

İstanbul 1.Bölge milletvekili adayları 2018 (AK Parti CHP, MHP, HDP, İYİ Parti)

İlk kez hem milletvekili hem de Cumhurbaşkanlığı seçiminin yapılacağı 24 Haziran seçimleri için partiler milletvekili adaylarını belirlediler. YSK sunulan listelerde her il için milletvekili adayları sıralandı. İşte AK Parti, CHP, MHP, HDP ve İYİ Parti'nin İstanbul milletvekili adayları...

Türkiye'de il il vatandaşlar 24 Haziran 2018 Pazar günü sabah saatlerinden itibaren milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimleri için sandık başına gidecekler.

İstanbul ilinde oy kullanmaya gidecekler AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, HDP ve seçime giren diğer partilerden birine oy verecekler.

Partilerin İstanbul milletvekili adayları içinden oy dağılımına göre üst sıradakiler 600 milletvekilinden biri olacaklar.

Peki İstanbul milletvekili adayları kimler? AK Parti CHP, MHP, HDP, İYİ Parti İstanbul ilinde kimleri milletvekili adayı olarak gösterdi? İşte parti parti aday listeleri...

İSTANBUL 1.BÖLGE ADAYLARI:

İSTANBUL 1. BÖLGE AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

Berat Albayrak
Nurettin Canikli
Mustafa Ataş
Erol Kaya
Vedat Demiröz
Ravza Kavakcı Kan
Osman Boyraz
İsmet Uçma
Mihrimah Belma Satır
Ahmet Berat Çonkar
Hulusi Şentürk
Müşerref Pervin Tuba Durgut
Eyüp Özsoy
Serkan Bayram
Fatih Süleyman Denizolgun
Şeyma Döğücü
Azmi Ekinci
Hurşit Yıldırım
Ali Sevinç
Tuğba Ercan
Sabri Balaman
Esma Ersin
Mustafa Mican
Ahmet Özdinç
İbrahim İlci
Semanur Koçal
Ramazan Özkürkçü
Fidan Erdoğan Avşar
Feyzullah Tuna
Fuat Kinsiz
Ahmet Ayhan Kayaoğlu
Sinem Demir
Muhammet Ali Kumru
Levent Coşkun Erkekoğlu
Oktay Tan

İSTANBUL 1. BÖLGE CHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

İbrahim Özden Kaboğlu
Mehmet Akif Hamzaçebi
Gamze Akkuş İlgezdi
Onursal Adıgüzel
Fethi Açıkel
Gürsel Tekin
İlhan Kesici
Oğuz Kaan Salıcı
Mahmut Tanal
Saliha Sera Kadıgil Sütlü
Hüseyin Emre Bağce
Mustafa Oktay Aksu
Hasan Uzunyayla
Mustafa Öztaşkın
Tahsin Usta
Hüseyin Sağ
Beril Öner
Yüksel Taşkın
Hasan Basri Özbek
Deniz Doğan Günay
Ertan Aksoy
Nuray Çepni
Duygu Çelik
Arzu Özalp
Pınar Uzun
Tuba Torun
Ali Rıza Yıldırım
Yücel Oto
Murat Cirav
Melis Timur
Emre Akkuş
Çetin Düzce
Aylin Sarıtaş
Gazi Karakurt
Timuçin Gültekin

İSTANBUL 1. BÖLGE MHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1 EDİP SEMİH YALÇIN YÜKSEK LİSANS AKADEMİSYEN

2 İZZET ULVİ YÖNTER ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ MÜFETTİŞ

3 MEHMET BÜLENT KARATAŞ LİSE İŞADAMI

4 NEVZAT ÜNLÜTÜRK ORTAOKUL İŞADAMI

5 GÜLBEYHAN SAYLAĞ ÜNİVERSİTE AVUKAT

6 HATİCE AKKAYA ÜNİVERSİTE AVUKAT

7 AHMET TURAN HOCAOĞLU DOKTORA ELEKTRİK MÜHENDİSİ

8 MEHMET FATİH ÖZDEMİR YÜKSEK LİSANS AVUKAT

9 ABDULAZİZ AYDOĞDU ÜNİVERSİTE İŞADAMI

10 ZEKİ YUSUFOĞLU ORTAOKUL İŞADAMI

11 MÜCAHİT GÜNGÖR YÜKSEK LİSANS MEMUR

12 KAMİL AYIRIM ÜNİVERSİTE ECZACI

13 MURAT ŞAHİN ORTAOKUL DİŞ TEKNİSYENİ

14 CİHAN TUFAN ÜNİVERSİTE AVUKAT

15 MUSTAFA AKGÜN LİSE İŞADAMI

16 ÖMER FARUK GÜNGÖR YÜKSEK LİSANS İŞADAMI

17 YUNUS EMRE DURMUŞ LİSE MÜTEAHHİT

18 ALİ YILMAZ ÜNİVERSİTE MÜTEAHHİT

19 FATİH KAYA LİSE YÖNETİCİ

20 ŞÜKRÜ ŞİMŞEK YÜKSEK LİSANS ÖĞRETMEN

21 HAKAN ARIKAYA ÜNİVERSİTE İÇ MİMAR

22 İSMAİL BÜYÜKKAYIKÇI ORTAOKUL ESNAF

23 SALİH BALAK ÜNİVERSİTE BANKACI

24 HAKAN YILMAZ ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR

25 KADİR CAN KARATAŞ YÜKSEK LİSANS AVUKAT

26 HAKAN YALÇIN ÜNİVERSİTE AVUKAT

27 FATİH DEĞİRMENCİ ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ

28 TARIK TOPÇUOĞLU ÜNİVERSİTE ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ

29 YILMAZ TİRYAKİ ÜNİVERSİTE AVUKAT

30 ŞAHİN GÜRZ ÜNİVERSİTE MİMAR

31 CEM ÖZKAVCI LİSE İŞ ADAMI

32 YUSUF ÇİFTÇİ ÜNİVERSİTE TURZİM-OTELCİLİK

33 HASAN DEMİR İLKOKUL EMEKLİ

34 NURETTİN TURAN ORTAOKUL MÜTEAHHİT

35 CÜNEYT ILGİN LİSE MÜTEAHHİT

İSTANBUL 1. BÖLGE HDP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1-Pervin Buldan
2-Musa Piroğlu
3-Erkan Baş
4-Erol Katırcıoğlu
5-Sema Uçar

İSTANBUL 1. BÖLGE İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

HAYRETTİN NUHOĞLU
AHMET ÇELİK
YAVUZ AĞIRALİOĞLU
MERAL ALEMDAR
YÜCEL COŞKUN
ONUR AYDIN
MUSTAFA VEYSEL GÜLDOĞAN
EMİNE KÜÇÜKALİ
ADİL ERKOÇ
ARİF TEVETOĞLU
DURSUN ÇOLAK
SULTAN NESLİHAN SEVEN
OĞUZ SARUL
MİTHAT BORA BULUT
NAZLI ASPAY CEBECİ
OKTAY ERÇAKAR
ŞENTÜRK DEMİRAL
FUAT ONBAŞILI
KUBİLAY PEYİK
HİLAL TUNCER
UFUK ÜNAL
SAYGIN ÖZYILDIRIM
MEHMET ALİ ÖZDEMİR
SEVGİ ŞAHİN
BARIŞ TAVLAŞOĞLU
TUBA ALAYLI
AYSEL KIRALİ
YELDA GARGUN
MURAT AĞIREL
ONUR HANLIOĞLU
ÖNDER FARUK PARMAK
BÜLENT ASLAN
YÜKSEL KARAÇAM
YÜKSEL BAT
CANER YILMAZ

Bu haber 68 defa okunmuştur.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
DİĞER HABERLER